Prostowarki

PROSTOWANIE Z KOHLEREM DLA ZWIĘKSZONEJ WYDAJNOŚCI

Precyzyjne prostowanie zapewnia zmniejszenie naprężeń materiału oraz jego płaskość zarówno całych arkuszy blachy, jak i wcześniej wyciętych z niej części, tworząc w ten sposób najlepsze warunki do zwiększenia wydajności i jakości w dalszych procesach.

Niezależnie od rozmiaru i rodzaju materiału, arkusze należy prostować po przycięciu na wymiar. Wynika to z faktu, że arkusze bez naprężeń są warunkiem osiągnięcia absolutnie najlepszej jakości w dalszych procesach produkcyjnych podczas spawania, gięcia lub montażu. Precyzyjne prostowanie za pomocą prostowarki precyzyjnej wytwarza arkusze, które są płaskie i w dużej mierze wolne od naprężeń.

Prostowarka części Peak Performer z elektromechaniczną kontrolą szczeliny potwierdza pozycję KOHLERA jako lidera w technologii prostowania i lidera na rynku w tym sektorze.

PROSTOWARKI KOHLER PEAK PERORMER, ZALEŻNIE OD MODELU MOGĄ PROSTOWAĆ CZĘŚCI O GRUBOŚCI OD 0,2 DO 66 MM I SZEROKOŚCI NAWET DO 3500 MM ORAZ PRAWIE NIEOGRANICZONEJ DŁUGOŚCI

NAJWIĘKSZE ZALETY PROSTOWAREK PEAK PERFORMER:

Efektywność ekonomiczna dzięki wyeliminowaniu hydrauliki
Peak Performer firmy KOHLER działa bez układów hydraulicznych, dzięki czemu łączy najwyższą precyzję z maksymalną wydajnością oraz zrównoważeniem środowiskowym. Zmniejszone zużycie energii, niższe wymagania konserwacyjne, zero wycieków i brak podatności na zmiany temperatury zmniejszają koszty i maksymalizują wydajność

Elektromechaniczna kontrola szczeliny
Ciche, energooszczędne siłowniki kontrolujące szczelinę, utrzymują stałą szczelinę prostującą dzięki poczwórnemu systemowi klinowemu na łożyskach tocznych. Wysoki poziom sztywności i współczynnik konwersji siły i skoku umożliwiają szybką i precyzyjną kontrolę przy zmiennych, dużych obciążeniach. W rezultacie maszyna może również prostować i uzyskiwać znakomite wyniki, nawet przy złożonych częściach o różnych profilach wykonanych z materiałów o wysokiej wytrzymałości.

Zaawansowany system czyszczenia
Peak Performer posiada zaawansowany system czyszczenia, który ułatwia czyszczenie walców prostujących i rolek podporowych. Po mechanicznym podniesieniu ramy górnych walców, górną lub dolną płytę z rolkami podporowymi i walcami prostującymi można wysunąć z maszyny, dzięki systemowi napędzanemu całkowicie silnikiem elektrycznym. Pozwala to na szybkie i bezproblemowe usuwanie brudu.

Odwracane walce prostujące
Opatentowane odwracalne walce prostujące w Peak Performer zwiększają żywotność walców podczas prostowania wąskich części na maszynach o stosunkowo dużej szerokości obróbki. Specjalne ustawienie rolek podporowych przesuwa obciążenie punktowe na rolki prostujące po ich obróceniu, co nawet dwukrotnie zwiększa żywotność walców prostujących.

System pracy z posuwem powrotnym
Umożliwia załadunek i rozładunek maszyny z jednej strony. Po zakończeniu procesu prostowania rama górnych walców otworzy się automatycznie, zmieni się kierunek obrotu walców prostujących i materiał wróci na stronę operatora.

Bezpośredni napęd
Zapewnia wiele korzyści: większą efektywność energetyczną, mniejsze zużycie i mniejszy hałas, większą możliwość obróbki materiałów przy jednoczesnej ochronie ich powierzchni oraz wyższe momenty obrotowe przenoszone na walce prostujące.

Intuicyjny interfejs użytkownika
Przyspiesza proces wprowadzania ustawień dla różnych materiałów. Najnowocześniejszy ekran dotykowy z obsługą wielu punktów dotyku jednocześnie umożliwia operatorowi maszyny wprowadzanie, zapisywanie i ponowne ładowanie ustawień.

Bardzo szerokie rolki podporowe
Zapewniają wyjątkowo stabilne podparcie walców prostujących na prawie 50% ich długości. Korzyści: wyjątkowo precyzyjna koncentryczność, mniejsze straty energii, mniejsze zużycie walców i powtarzalne wyniki prostowania

Więcej informacji dostępnych jest również w katalogu pod poniższymi linkami.