PRASY SERWO

AIDA

AIDA jest światowym liderem w projektowaniu, produkcji, sprzedaży, serwisie, wsparciu, remoncie i modernizacji pras do tłoczenia i urządzeń do automatyzacji formowania metalii.

Serwo i mechaniczne prasy tłoczące AIDA mają wydajność od 30 do 4000 ton, od 1 do 1500 skoków na minutę. Linia produktów obejmuje prasy z wybraniem w ramie, prasy z ramą z prostym bokiem, prasy dużej prędkości, prasy do kucia na zimno, prasy transferowe i progresywne oraz urządzenia do transportu materiałów i podawania po rozwinięciu z kręgu. AIDA oferuje jeden z najszerszych asortymentów kompletnych systemów do obróbki plastycznej metalu od jednego producenta.

AIDA jest ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań do obróbki metali i może się pochwaić globalną siecią sprzedaży i serwisu w prawie 39 miastach w 19 krajach oraz ponad 80 000 pras pracujących w ponad 60 krajach na całym świecie, które produkują szereg elementów dla wielu branż, jak motoryzacyjna, AGD, elektroniczna i elektryczna i innych.

  Seria prasy:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HGM MASZYNY Sp. z o.o. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Harcerskiej 6, w celu uzyskania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

  Główne cechy i zalety technologii AIDA DSF®

  • maksymalna elastyczność
  • zwiększona produktywność – ilość części na minutę (PPM)
  • poprawa jakości części, mniej odrzutów- redukcja kosztów oprzyrządowania i kosztów surowców
  • zredukowane koszty utrzymania prasy i oprzyrządowania
  • ograniczenie (lub całkowita eliminacja) operacji wtórnych
  • zmniejszone zużycie energii
  • dużo łatwiejsza produkcja skomplikowanych i trudnych do wykonania części

  Prasy serwo AIDA z systeme DSF – Direct Servo Former

  W 1993 roku AIDA rozpoczęła rozwój mechanicznego układu napędowego prasy, który zawierałby bardzo pożądaną możliwość regulacji cyklu pracy prasy za cenę, która uczyniła ją atrakcyjną na rynku. Rezultatem tych wysiłków rozwojowych było wprowadzenie pierwszej prasy mechanicznej z serwonapędem. W 2002 roku AIDA wprowadziła na rynek pierwszą na świecie prasę serwo z napędem bezpośrednim o swobodnie i całkowicie programowalnym ruchu.

  DSF® (Direct Servo Former) to zastrzeżona technologia serwomechanizmu firmy AIDA, opracowana w celu maksymalizacji produktywności poprzez optymalizację profilu ruchu suwaka dla każdego zastosowania, aby jak najlepiej wykorzystać podajnik, transfer i wszystkie inne urządzenia automatyzacji i uzyskać poprawę jakości części oraz wydłużenie żywotności narzędzi i samej prasy.

  AIDA DSF® daje możliwość precyzyjnej i pełnej kontroli prędkości prasy i długości skoku, a także czasu oczekiwania, operacji ponownego ruchu i synchronizacji funkcji pomocniczych. Programowanie profilu skoku jest jeszcze łatwiejsze dzięki ręcznemu posuwowi krok po kroku i funkcji uczenia. Pozycję suwaka można ustawić z dokładnością do 0,1 mm, a wszystko to przy zachowaniu pełnego momentu obrotowego i zdolności do testowania matrycy i procesów formowania. Ręczny posuw krokowy pomaga wyeliminować niedokładności. Regulowaną długość skoku suwaka Direct Servo Former można zoptymalizować za pomocą funkcji obrotów do przodu/do tyłu (ruch wahadłowy) serwomotoru.

  Technologia DSF®, oparta na niezależnie opracowanych przez AIDA serwonapędach o niskiej prędkości i wysokim momencie obrotowym, oferuje niezrównaną wydajność w zastosowaniach związanych z formowaniem metali. Pakiet DSF® Servo System zawiera nie tylko serwosilniki zaprojektowane specjalnie dla sojuszników pras, ale także zawiera opracowane przez AIDA zasilacze, wzmacniacze, oprogramowanie do sterowania ruchem oraz system zarządzania i odzyskiwania energii.

  Serie pras serwo: