MAV – trójwalcowe zwijarki do blach

DAVI

Najbardziej zaawansowana zwijarka do blach przeznaczona do grubości powyżej 60-80 mm. Maszyna ta jest najlepszym tego tupu rozwiązaniem przeznaczonym do bardzo ciężkich zastosowań.

KONSTRUKCJA – MAV są absolutnie najłatwiejszymi w obsłudze trójwalcowymi maszynami, gdyż ich działanie jest podobne do prasy, górny walec porusza się w górę i dół, zaś materiał opiera się na dwóch bocznych walcach.

MAV – trójwalcowe zwijarki do blach

  Wersja zwijarki:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HGM MASZYNY Sp. z o.o. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Harcerskiej 6, w celu uzyskania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

  ZMIENNA GEOMETRIA

  Obrót walców przesuwa blachę w całości oraz formuje cylinder na żądaną średnicę. Boczne walce mogą być niezależnie przesuwane do wewnątrz i na zewnątrz, optymalizując geometrię dla każdej aplikacji.

  Pozycjonując boczne walce w celu zmniejszenia płaskiego odcinka, uzyskujemy najkrótszy płaski koniec dzięki zmiennej geometrii niż na jakiejkolwiek innej trójwalcowej maszynie. Zwiększając z kolei rozstaw bocznych walców, urządzenie jest w stanie zwijać grubszy materiał inne maszyny w przemyśle. Wszystkie trzy walce obracają się niezależnie.

  TRZY NAPĘDZANE WALCE

  Jedyna walcarka ze zmienną geometrią osi, zaprojektowana z trzema niezależnie napędzanymi walcami, jako wyposażenie standardowe, montowanymi bezpośrednio na wale walców, pozwalające przenosić największy moment obrotowy na rynku.

  Urządzenia innych marek posiadają wyłącznie górny napędzany walec. Boczne walce z kolei wyposażone są w hamulce, które utrudniają prawidłowe przesuwanie cienkich, wąskich lub dużych cylindrów. Walce „jałowe” mogą być napędzane, ale jedynie na życzenie i silnikami pomocniczymi.

  TRZY SILNIKI HYDRAULICZNE

  Davi posiada trzy niezależne silniki hydrauliczne, bezpośrednio zamontowanych na wielowypustowym wale walców, w celu zapewnienia dokładności w podawaniu blachy i zmniejszeniu ryzyka jej wyślizgnięcia się.

  Maszyny o większych zdolnościach wyposażone są w technologię DAVI Multi Motor górnego walca (trzy lub cztery silniki hydrauliczne – w zależności od rozmiaru maszyny – do zasilania głównego urządzenia napędowego, pozwalające wykonywać pracę konserwacyjne na maszynie podczas jej użytkowania), aby zwiększyć moment obrotowy i uniknąć przestojów.

  Struktura DAVI MAV

  Struktura DAVI MAV jest niezwykle sztywna i zwarta. Inni producenci „pchają” (jednym lub dwoma cylindrami) górny walec. To powoduje naprężenia, odkształcenia i rozszerzenia w ramach, co skutkuje mniejszą sztywnością i dokładnością całej maszyny, w dowolnym zastosowaniu.

  POCHYLANIE GÓRNEGO WALCA JAKO WYŁĄCZNOŚĆ

  Uchylna, samonastawna obudowa górnego walca (vs. sztywna obudowa w przypadku innych producentów), pozwala podczas wykonywania stożków wychylić górny walec do ponad 100 mm, co pozwala uzyskać łatwiej, szybciej oraz bardziej dokładne ciężkie stożki o dużych kątach. Maszyny innych marek, zazwyczaj pozwalają uchylić o 50 mm wyłącznie boczne walce lub nieznacznie, bo 10-20 mm, górny walec poprzez bardzo ryzykowne ze względu na sztywną obudowę naciskanie na jego wał.

  DOKŁADNE PODAWANIE MATERIAŁU

  Wszystkie trzy walce są bezpiecznie i skutecznie zatrzymywane automatycznie i hydraulicznie, zamiast przy pomocy mało wydajnych okładzin hamulcowych – popularnego rozwiązania w przypadku innych marek.

  Cylindry hydrauliczne bocznych walców są wbudowane w ramę, wprowadzone od wewnątrz, co pozwala na ich większą siłę i zwartą strukturę, wpływając na ich sztywność oraz lepszą wydajność. Wiele innych marek, w przeciwieństwie, montuje cylindry na zewnątrz ramy, mocując je wieloma śrubami, co zwiększa ryzyko wycieków, luzów oraz zużycia, jak również zmniejsza sztywność całego zespołu.

  Dwie ramy maszyny są połączone za pomocą wielkich i ciężkich belek typu H, w celu zapewnienia maksymalnej sztywności i mniejszych wymiarów całej maszyny. Wielu producentów stosuje podstawę ram o mniejszej wytrzymałości oraz sztywności, a z kolei zwiększa same gabaryty urządzenia.

  WYJĄTKOWE KORZYŚCI DAVI

  SERVO TRONIC

  Servo-Tronic jest bardziej dokładny od poprzednich hydraulicznych, elektronicznych lub mechanicznych systemów równoległości i utrzymuje wszystkie trzy walce równolegle, nawet w przypadku wystąpienia problemów elektronicznych, ponieważ posiada podwójny, niezależny ale zintegrowany system kontroli równoległości (Davi Patent).

  TECHNOLOGIA DAVI

  ciągłe smarowanie, oszczędzanie energii, cyfrowy Roll-by-Wire, podwójny system równoległości Servo-Tronic, czynią ją innowacyjną, najnowocześniejszą, łatwą w eksploatacji, wysoką wydajną, bardzo dokładną i bezobsługową.

  ISO – WYPRODUKOWANE WE WŁOSZECH

  Certyfikowane ISO 9001:2008, zgodnie z wysokimi normami ISO. Zaprojektowane i wyprodukowane pod kątem wysokiej wydajności, wybitny projekt wspólny dla najbardziej renomowanej grupy produktów „”100% Made in Italy””. Czerpane korzyści z pasji profesjonalistów rynku lokalnego, kolebki najbardziej zaawansowanych technicznie włoskich firm takich jak Ferrari, Maserati, Lamborghini, Ducati, ect.

  Zobacz również: