MCP – wydajne i zaawansowane zwijarki do profili i rur

DAVI

IDEALNE URZĄDZENIE DO KAŻDEGO TYPU PROFILU, ZWŁASZCZA CIĘŻKICH

Trójrolkowa zwijarka do profili MCP (ofertę uzupełniają również czterorolkowe zwijarki do profili) została zaprojektowana dla bardzo wymagających Klientów, którzy zwijają elementy o dużych lub bardzo dużych wymiarach z zachowaniem surowych tolerancji.

W każdym sektorze zastosowania począwszy od przemysłu lotniczego aż po stocznie, od samochodowych po konstrukcyjne inżynierowie zawsze proponują rozwiązania bardziej zaawansowanych elementów giętych, wykonanych z twardych materiałów, które można uzyskać wyłącznie poprzez obróbkę niestandardowych profili, z zachowaniem bardzo ciasnych średnic i ścisłych tolerancji.

MCP – zwijarki do profili i rur

  Wersja zwijarki:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę HGM MASZYNY Sp. z o.o. z siedzibą w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Harcerskiej 6, w celu uzyskania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

  SERCE MCP

  Wszystkie urządzenia DAVI MCP posiadają cechy i wyposażenie, które nie jest łatwo spotkać w innych maszynach tego typu na rynku.

  • Bardzo mocne i ciężkie konstrukcje (najcięższe na rynku), uzyskane za pomocą najnowszej generacji CAD i testowane na oprogramowaniu FEM.
  • Dużej średnicy hartowane wały ze stali stopowej, skonstruowane dla uzyskania wysokiej wytrzymałości, obracające się na wahliwych łożyskach tocznych, przeznaczone do pracy o dużej wydajności z doskonałymi osiągami, zapewniając praktycznie całkowity brak odkształceń.
  • Trzy niezależne silniki hydrauliczne oraz trzy napędy planetarne o wysokim momencie obrotowym (jeden na każdą rolkę), bezpośrednio zamontowane na wielowypustowym wale walców, w celu zapewnienie przeniesienia potężnego momentu obrotowego oraz dokładności w podawaniu sekcji podczas procesu zwijania.
  • Planetarny system prowadzenia bocznych walców poruszany jest za pomocą potężnych cylindrów hydraulicznych, montowanych na głównej ramie maszyny, w celu zbliżenia ich do strefy gięcia i uniknięcia odkształceń wałów.
  • Rolki prowadzące, regulowane w trzech kierunkach, aktywowane są za pomocą cylindrów hydraulicznych oraz kontrolowanych z poziomu pulpitu sterowniczego – standardowa cecha wszystkich modeli MCP,
  • Wysokiej jakości komponenty hydrauliczne, które oferują największą wydajność przez bardzo długi okres.

  Maszyny DAVI MCP wyposażone są szereg sterowań CNC do wyboru od najprostszych do bardzo zaawansowanych, gwarantujących automatyzację produkcji.

  Rolki i akcesoria:
  • Modułowy zestaw rolek to standardowe wyposażenie. Wykonany ze stali stopowej o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, hartowanej i bardzo wysokiej odporności na ścieranie. Zaprojektowane w celu perfekcyjnej obróbki wszystkich standardowych sekcji produkowanych na rynku.
  • Każda praca do wykonania przez Klienta jest wnikliwie analizowana i proponowane jest rozwiązanie najbardziej odpowiednie, które pozwala skrócić czas produkcji i poprawić jakość produktu końcowego.
  • Bardzo bogata lista dostępnych akcesoriów, włączając hydrauliczną jednostkę trakcyjną, koła metryczne dla zautomatyzowanej produkcji, specjalny zestaw rolek dla produkcji niestandardowej i wiele innych. Te akcesoria pozwalają maszynom DAVI MCP giąć wiele standardowych i niestandardowych profili.

  Ponadto, warto zaznaczyć, że firma DAVI wyprodukowała dotychczas najcięższą i największą maszynę do zwijania profili na Świecie.

  Zobacz również: